VJ1206A681GXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A681GXBCW1BC
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric Material :
Tantalum
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Height :
1.9mm
Capacitance :
680pF
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Series :
VJ
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Vishay / Vitramon VJ1206A681GXBCW1BC
VJ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681GXBCW1BC Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
VJ1206A681GXBCW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V