VJ1206A681GXBAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A681GXBAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
VJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
680pF
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A681GXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206A681GXBAT
VJ 680pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681GXBAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206A681GXBAT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V