VJ1206A681GXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A681GXACW1BC
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Height :
1.9mm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Width :
1.6mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
680pF
Published :
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~125°C
VJ
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Vishay / Vitramon VJ1206A681GXACW1BC
VJ 680pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681GXACW1BC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206A681GXACW1BC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V