VJ1206A681FXAAR
Mfr.Part #
VJ1206A681FXAAR
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Depth :
1.6mm
Capacitance :
680pF
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206A681FXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206A681FXAAR
VJ 680pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A681FXAAR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1206A681FXAAR Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V