VJ1206A681FXAAP
Mfr.Part #
VJ1206A681FXAAP
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±1%
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206A681FXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206A681FXAAP
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 680pF