VJ1206A680KXBPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A680KXBPW1BC
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Width :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
68pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Depth :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206A680KXBPW1BC
VJ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)