VJ1206A680KXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A680KXBCW1BC
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
100V
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Tantalum
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
1.6mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±10%
Lead Free :
Lead Free
Vishay / Vitramon VJ1206A680KXBCW1BC
VJ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)