VJ1206A680KXBAP
Mfr.Part #
VJ1206A680KXBAP
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206A680KXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206A680KXBAP
VJ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)