VJ1206A680KBEAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A680KBEAT4X
Description
CAP CER 68PF 500V NP0 1206
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Thickness :
1.7018mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
500V
Series :
VJ OMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Applications :
Boardflex Sensitive
Mount :
Surface Mount
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
HTS Code :
Length :
3.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Published :
Width :
1.6mm