VJ1206A680JXEAR
Mfr.Part #
VJ1206A680JXEAR
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
68pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
500V
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
VJ1206A680JXEAR
Vishay / Vitramon VJ1206A680JXEAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 68pF