VJ1206A680JXCAC
Mfr.Part #
VJ1206A680JXCAC
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A680JXCAC
Vishay / Vitramon VJ1206A680JXCAC
VJ 68pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)