VJ1206A680JXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A680JXBCW1BC
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
1.9mm
Length :
3.2mm
Dielectric Material :
Tantalum
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
VJ
Weight :
16.187578mg
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
68pF
Vishay / Vitramon VJ1206A680JXBCW1BC
VJ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)