VJ1206A680JXBAC
Mfr.Part #
VJ1206A680JXBAC
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ROHS3 Compliant
Height :
1.7mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
68pF
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
VJ1206A680JXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206A680JXBAC
VJ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)