VJ1206A680GXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A680GXAMT
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 1206
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
68pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206A680GXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A680GXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±2% 68pF