VJ1206A680GXAAC
Mfr.Part #
VJ1206A680GXAAC
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
68pF
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
VJ
Datasheets
VJ1206A680GXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206A680GXAAC
VJ 68pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A680GXAAC Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
VJ1206A680GXAAC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V