VJ1206A680FXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A680FXJPW1BC
Description
CAP CER 68PF 16V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
C0G NP0
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
16V
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±1%
Height :
1.9mm
Voltage - Rated :
16V
Dielectric Material :
Tantalum
Length :
3.2mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Vishay / Vitramon VJ1206A680FXJPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 68pF