VJ1206A680FXAMR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A680FXAMR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
VJ
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
68pF
Datasheets
VJ1206A680FXAMR
Vishay / Vitramon VJ1206A680FXAMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±1% 68pF