VJ1206A5R6DXEMC
Mfr.Part #
VJ1206A5R6DXEMC
Description
CAP CER 5.6PF 500V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
5.6pF
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
500V
Length :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206A5R6DXEMC
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6DXEMC
VJ 5.6pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)