VJ1206A5R6DXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A5R6DXAMT
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Published :
Capacitance :
5.6pF
Length :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206A5R6DXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6DXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 5.6pF