VJ1206A5R6DXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A5R6DXACW1BC
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Height :
1.9mm
Capacitance :
5.6pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Mount :
Surface Mount
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6DXACW1BC
VJ 5.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)