VJ1206A5R6DXAAC
Mfr.Part #
VJ1206A5R6DXAAC
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
5.6pF
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206A5R6DXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6DXAAC
VJ 5.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)