VJ1206A5R6CXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A5R6CXJPW1BC
Description
CAP CER 5.6PF 16V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
16V
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
5.6pF
Length :
3.2mm
Surface Mount, MLCC
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6mm
Published :
Height :
1.9mm
Case Code (Imperial) :
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6CXJPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 5.6pF