VJ1206A5R6CXEAT
Mfr.Part #
VJ1206A5R6CXEAT
Description
CAP CER 5.6PF 500V C0G/NP0 1206
Capacitance :
5.6pF
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
500V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
VJ1206A5R6CXEAT
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6CXEAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 5.6pF