VJ1206A5R6CXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A5R6CXBMT
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
5.6pF
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206A5R6CXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6CXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 5.6pF