VJ1206A5R6CXAAR
Mfr.Part #
VJ1206A5R6CXAAR
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
5.6pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A5R6CXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6CXAAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 5.6pF