VJ1206A5R6CXAAC
Mfr.Part #
VJ1206A5R6CXAAC
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
5.6pF
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206A5R6CXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206A5R6CXAAC
VJ 5.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A5R6CXAAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
VJ1206A5R6CXAAC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V