VJ1206A5R0DXBAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A5R0DXBAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Width :
1.6mm
Height :
1.7mm
Series :
VJ
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5pF
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
5pF
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206A5R0DXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206A5R0DXBAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 5pF