VJ1206A5R0DXBAR
Mfr.Part #
VJ1206A5R0DXBAR
Description
CAP CER 5PF 100V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±0.5pF
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
5pF
Datasheets
VJ1206A5R0DXBAR
Vishay / Vitramon VJ1206A5R0DXBAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 5pF