VJ1206A561KXAAT
Mfr.Part #
VJ1206A561KXAAT
Description
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.6mm
Capacitance :
560pF
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A561KXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206A561KXAAT
VJ 560pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)