VJ1206A561JXCAT
Mfr.Part #
VJ1206A561JXCAT
Description
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
200V
1 (Unlimited)
Published :
Dielectric :
C0G
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated DC :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A561JXCAT
Vishay / Vitramon VJ1206A561JXCAT
VJ 560pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)