VJ1206A561JXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A561JXBMT
Description
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
1.7mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±5%
Dielectric :
C0G
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Length :
3.2mm
Number of Pins :
2
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206A561JXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A561JXBMT
VJ 560pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)