VJ1206A561JXACM
Mfr.Part #
VJ1206A561JXACM
Description
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
560pF
Datasheets
VJ1206A561JXACM
Vishay / Vitramon VJ1206A561JXACM
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 560pF