VJ1206A561JXAAT
Mfr.Part #
VJ1206A561JXAAT
Description
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206A561JXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206A561JXAAT
VJ 560pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)