VJ1206A561JXAAR
Mfr.Part #
VJ1206A561JXAAR
Description
CAP CER 560PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Capacitance :
560pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A561JXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206A561JXAAR
VJ 560pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)