VJ1206A560KXEMC
Mfr.Part #
VJ1206A560KXEMC
Description
CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
500V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
56pF
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
VJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A560KXEMC
Vishay / Vitramon VJ1206A560KXEMC
VJ 56pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)