VJ1206A560KXEAC
Mfr.Part #
VJ1206A560KXEAC
Description
CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
500V
Voltage - Rated :
500V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Capacitance :
56pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206A560KXEAC
Vishay / Vitramon VJ1206A560KXEAC
VJ 56pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)