VJ1206A560KXBAT
Mfr.Part #
VJ1206A560KXBAT
Description
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance :
56pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ1206A560KXBAT
Vishay / Vitramon VJ1206A560KXBAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 56pF