VJ1206A560KXBAC
Mfr.Part #
VJ1206A560KXBAC
Description
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Capacitance :
56pF
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206A560KXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206A560KXBAC
VJ 56pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)