VJ1206A560KXAMP
Mfr.Part #
VJ1206A560KXAMP
Description
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Dielectric :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
56pF
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206A560KXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206A560KXAMP
VJ 56pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)