VJ1206A560KXAAR
Mfr.Part #
VJ1206A560KXAAR
Description
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 1206
C0G NP0
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
56pF
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206A560KXAAR
Vishay / Vitramon VJ1206A560KXAAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±10% 56pF