VJ1206A560KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A560KBLAT4X
Description
CAP CER 56PF 630V NP0 1206
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, 7 INCH
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Height :
1.7mm
Thickness :
1.7018mm
Number of Terminations :
2
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
630V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.25mm
Capacitance :
56pF
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.6mm