VJ1206A560KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A560KBBAT4X
Description
CAP CER 56PF 100V NP0 1206
Series :
VJ OMD
Mount :
Surface Mount
Thickness :
1.7018mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Multilayer :
yes
Length :
3.35mm
Capacitance :
56pF
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Height :
1.7mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Dielectric Material :
Ceramic
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Pbfree Code :
yes
Width :
1.6mm