VJ1206A560JXEMR
Mfr.Part #
VJ1206A560JXEMR
Description
CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
56pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Dielectric :
Voltage - Rated DC :
500V
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206A560JXEMR
Vishay / Vitramon VJ1206A560JXEMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 56pF