VJ1206A560JXCAP
Mfr.Part #
VJ1206A560JXCAP
Description
CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 1206
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Surface Mount, MLCC
Published :
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
200V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
56pF
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206A560JXCAP
Vishay / Vitramon VJ1206A560JXCAP
VJ 56pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)