VJ1206A560JXAMP
Mfr.Part #
VJ1206A560JXAMP
Description
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
56pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1206A560JXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206A560JXAMP
VJ 56pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)