VJ1206A560GXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A560GXAMT
Description
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
56pF
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Datasheets
VJ1206A560GXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A560GXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±2% 56pF