VJ1206A511JXBMR
Mfr.Part #
VJ1206A511JXBMR
Description
CAP CER 510PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance :
510pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
VJ
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206A511JXBMR
Vishay / Vitramon VJ1206A511JXBMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 510pF