VJ1206A511GXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A511GXBMT
Description
CAP CER 510PF 100V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
510pF
Series :
VJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206A511GXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A511GXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±2% 510pF