VJ1206A510KBRAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A510KBRAT4X
Description
CAP CER 51PF 1.5KV NP0 1206
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
51pF
Thickness :
1.7018mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Datasheets
VJ1206A510KBRAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A510KBRAT4X
VJ OMD 51pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A510KBRAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ1206A510KBRAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm