VJ1206A510KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A510KBLAT4X
Description
CAP CER 51PF 630V NP0 1206
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±10%
Thickness :
1.7018mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Published :
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Capacitance :
51pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206A510KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A510KBLAT4X
VJ OMD 51pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A510KBLAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 630V, it can operate.
VJ1206A510KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V